Relacja na bieżąco z drugiego dnia konkursu Young Car Mechanic 2021

Kolejny dzień zmagań konkursu


Serdecznie witamy w kolejnym dniu zmagań!

Dziesięciu najlepszych polskich młodych adeptów mechaniki samochodowej, rozpoczęło dziś o godzinie 9.00 kolejną serie zadań konkursu Young Car Mechanic 2021.

Zostało ostatnie kilka minut pierwszej konkurencji.

Przypominamy, iż po wczorajszym dniu pierwszą pozycje zajmuje Łukasz Pajor, drugie miejsce Łukasz Mazek, a trzecie Łukasz Duk.

Wyniki pierwszej konkurencji są obecnie liczone, natomiast uczestnicy rozpoczynają właśnie kolejne zadanie.

W drugiej konkurencji na stanowisku Castrola Dawid Bojanowski, na stanowisku Schaefflera Andrzej Deska, na stanowisku Boscha Sebastian Żurek,  na stanowisku Elringa Mateusz Kasperek, na stanowisku Valeo Jakub Piętowski, na stanowisku Meyle Łukasz Pajor, na stanowisku Mann+Hummel Łukasz Mazek, na stanowisku Continental Dawid Olczak, na stanowisku ZF Łukasz Duk a na stanowisku Motoremo Kacper Zajączkowski.

Uczestnicy walczą z kolejnym zadaniem, a my czekamy na wyniki.

Wiem już, że pierwsza trójka po pierwszym zadaniu nie zmieniła się, ale patrząc na wczorajszą walkę i emocję, wiemy, że jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Nie wiem, czy słoneczko, które nas dzisiaj zaszczyciło ma wpływ na atmosferę, czy może kwestia drugiego dnia powoduje ten spokój na sali, ale zarówno zawodnicy jak i sędziowie, wydają się dziś znacznie spokojniejsi. 

Kolejne zadanie będzie ostatnim przed obiadem.  Rozpoczniemy je o godzinie 11.00, więc za niecałe 10 minut. W tym czasie punktacja jest zliczana, a zawodnicy maja chwilę wytchnienia. Przesuwają się na kolejne stanowiska i oczekują na sygnał czas start. 

Zostało jeszcze około pół godziny trzeciego zadania. Zawodnicy główkują na poszczególnych stanowiskach, a my wiemy już, że po drugim zadaniu mamy przesunięcia w pierwszej trójce. Na pierwszej pozycji pozostaje Łukasz Pajor z wynikiem 364,5 punkta, na drugie wysunął się Łukasz Duk z wynikiem 356 punktów a na trzecie spadł Łukasz Mazek z wynikiem 352 punktów. Jak widać różnice są niewielkie, dlatego każda kolejna konkurencja może zmienić te wyniki. 

Tuż przed obiadem, po zakończeniu trzeciego zadania już wiemy, że mamy zmiany w pierwszej trójce. Czekamy jeszcze na listę w postaci tabeli wyników ale wiemy już że Łukasz Mazek spadł na 4 miejsce. Trzecia pozycję objął Dawid Bojanowski.

Czekając na obiad ekipa filmowa i fotografowie wykorzystali chwilę na zdjęcia i ciekawe ujęcia wszystkich uczestników konkursu. 

Wracamy z kolejnym zadaniem o godzinie 13.00. Do tego czasu wszyscy zawodnicy i sędziowie zaproszeni zostali na obiad i godzinkę wytchnienia.

Wracamy już wkrótce.

Czwarte zadanie zakończone, czekamy na wszystkie dane szczegółowe z poszczególnych stanowisk. 

Kolejna konkurencja rozpocznie się o godzinie 14.00 i będzie to już ostatnia w tym finale. Różnice miedzy uczestnikami są naprawdę niewielkie, co wzmaga emocje zarówno wśród uczestników jak i wszystkich obserwujących.

Przed nami ostatnie zadanie, które rozstrzygnie wszystko! W tym roku mamy tak wyrównaną stawkę, że nawet teraz nie możemy mieć pewności co do pierwszej trójki. 

Ważne jest więc, które stanowiska obejmą zawodnicy przy ostatnim zadaniu. 

  1. Łukasz Pajor w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Continental
  2. Łukasz Duk w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Schaeffler
  3. Dawid Bojanowski w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Elring
  4. Łukasz Mazek w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Motoremo
  5. Jakub Piętowski w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Mann+Hummel
  6. Kacper Zajączkowski w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Bosch
  7. Dawid Olczak w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Castrol
  8. Mateusz Kasperek w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Febi
  9. Sebastian Żurek w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Meyle
  10. Andrzej Deska w ostatniej rundzie rozwiązuje zadanie Valeo

Różnice wyników pierwszej czwórki są tak niewielkie, że każdy z nich może jeszcze stanąć na pierwszym miejscu podium.