Czekamy na polski finał Young Car Mechanic 2021

W dniach 22-23 maja 2021 (sobota i niedziela), w Centrum Szkoleniowym Inter Cars S.A. w Cząstkowie Polskim odbędzie się polski finał Konkursu Young Car Mechanic 2021.


O miano najlepszego młodego mechanika 2021 roku w Polsce i prawo do udziału w finale międzynarodowym rywalizować będzie dziesięciu uczestników, którzy z sukcesem przebrnęli przez dwie serie testów wiedzy na platformie YCM i spełnili wymagania regulaminu konkursu.  Gratulujemy!

Tym razem uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi, polegającymi na: 

  • identyfikowaniu usterek w pojeździe lub modelu szkoleniowym,
  • określeniu metody ich usunięcia;
  • przeprowadzeniu fizycznej naprawy.

Zasady oceniania

Zadania będą oceniali eksperci motoryzacyjni. Po ich zakończeniu każdemu uczestnikowi, sędzia stanowiskowy przedstawi liczbę uzyskanych punktów wraz z uzasadnieniem oceny. 

Young Car Mechanic to nie tylko bowiem rywalizacja, ale również ciekawa forma nauki i zdobywania doświadczenia przydatnego na starcie kariery zawodowej.

Zawodnik z największą sumą punktów za wykonanie wszystkich zadań zostanie zwycięzcą i będzie reprezentował Polskę w finale międzynarodowym Young Car Mechanic 2021. 

Wzorem lat ubiegłych konkurs wspierają znane i cenione marki, zaangażowane w kształtowanie właściwych wzorców wśród młodzieży, przekazywanie aktualnej wiedzy i umiejętności potrzebnej do serwisowania i naprawiania samochodów w atrakcyjny sposób.

Poniżej lista zawodników, którzy zawalczą w tym roku o prymat najlepszego młodego mechanika oraz nauczycieli przygotowujących ich do tego konkursu.
 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIANAZWA SZKOŁYNAUCZYCIEL PRZYGOTOWUJĄCY UCZNIA DO KONKURUS
Dawid BojanowskiZespół Szkół Samochodowych                                im. St. Syroczyńskiego w LublinieKarol Mróz
Andrzej DeskaCentrum Kształcenia Zawodowego                     i Ustawicznego w CzęstochowieWojciech Pryt
Łukasz DukZespół Szkół Ponadpodstawowych                   im. Jana Pawła II w Radzyniu PodlaskimStanisław Kania i Wojciech Mackiewicz
Mateusz KasperekZespół Szkół Mechanicznych w OpoluMarek Pacion i Ryszard Cebulla
Łukasz MazekZespół Szkół Nr 1 w PiasecznieMarcin Błoński
Dawid OlczakZespół Szkół Samochodowych                            w RadomiuDariusz Stępniewski i Andrzej Michalczewski
Łukasz PajorZespół Szkół Samochodowych                                im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu Jarosław Adamczyk
Jakub PiętowskiZespół Szkół nr 2 we Wrocławiu          Wojciech Błądek
Kacper ZajączkowskiZespół Szkół Mechanicznych                                         im Św. Józefa w BiałymstokuLeszek Konopka
Sebastian ŻurekPowiatowy Zespół Szkół nr 1                                       im. J. Bema w PszczynieDawid Lekki

Wszystkim życzymy sukcesu i niech wygra najlepszy!