ORGANIZATORZY KONKURSU

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

PARTNERZY KRAJOWI

Zawsze szliśmy razem z tymi, którzy mieli wyraźną wizję, widząc światło na końcu tunelu.

Z silnymi i stabilnymi partnerami rodzą się najlepsze i najbardziej korzystne projekty.

Wielkie marki tworzące lepszą i bardziej wydajną przyszłość motoryzacyjnego świata.

PARTNERZY PROJEKTU

Od ponad 26 lat INTER CARS współpracuje z najlepszymi markami branży części zamiennych. Od prawie trzech dekad idziemy ręka w rękę z Wami, młodymi mechanikami, wykazującymi ogromny potencjał.

Wiemy, że uczniowie szkół samochodowych są przyszłością branży i w niedalekiej przyszłości zapewnią jej rozwój. Międzynarodowy konkurs wiedzy i umiejętności zawodowych potrzebuje kompetentnych partnerów, którzy dokładnie wiedzą, czym jest branża i wiedzą, jak pomóc uczniom, by stali się najlepszymi profesjonalistami.
.
ORGANIZATORZY KONKURSU

INTER CARS

Inter Cars to największy z dostawców części zamiennych w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasze portfolio produktów jest bardzo obszerne. Oprócz importu i dystrybucji części zamiennych do samochodów osobowych, użytkowych i ciężarowych oferujemy również wyposażenie warsztatów i stacji obsługi, części zamienne do motocykli, techniki rolniczej, specjalne produkty tuningowe oraz akcesoria i produkty pomocnicze do samochodów. Oferujemy produkty od około pięciuset renomowanych marek i producentów, dla których jakość i wydajność każdego z nich jest najważniejsza.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

ZF aftermarket

ZF Aftermarket to światowy dostawca części OE na rynku części zamiennych i jedna z dywizji globalnego koncernu technologicznego ZF Friedrichshafen AG, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji. ZF Aftermarket oferuje:

• elementy układu kierowniczego i zawieszenia oraz elementy gumowo-metalowe marki LEMFÖRDER,
• amortyzatory, sprężyny, sprzęgła i koła dwumasowe marki SACHS,
• części układu kierowniczego, zawieszenia oraz hamulcowego marki TRW,
• a także podzespoły marki ZF, takie jak części do skrzyń biegów oraz zestawy olejowe.

Więcej informacji o firmie, produktach, usługach i programie lojalnościowym, znajduje się na stronie aftermarket.zf.com/pl, http://www.zf.com


Śledź nas na stronach firmowych TRW oraz SACHS na Facebooku.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

BOSCH

Produkty i usługi firmy Bosch mają za zadanie poprawiać jakość życia poprzez dostarczanie innowacyjnych i użytecznych rozwiązań. W ciągu swojej historii firmie Bosch udało się stworzyć pozycję znaczącego producenta i inwestora. Ich produkty techniki motoryzacyjnej z powodzeniem weszły zarówno do naszych samochodów, jak i na stacje paliw oraz przedsiębiorstw przemysłowych. Firma charakteryzuje się szerokim portfolio części zamiennych.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

CONTINENTAL

Przyszłość mobilności - wszystko z jednego źródła.
Continental to zaufany partner w zakresie globalnych rozwiązań i usług na rynku części zamiennych. Naszym celem, jako globalnej grupy technologicznej oraz jednego z wiodących dostawców części motoryzacyjnych i producentów opon jest dostarczanie najlepszych rozwiązań dopasowanych do potrzeb naszych klientów. Szeroka oferta oraz najwyższa, gwarantowana jakość producenta oryginalnego wyposażenia pozwala nam dostarczać kompletne rozwiązania wzbogacone o szereg dodatkowych wartości w postaci usług.

Oferta i usługi w portfolio ContiTech Power Transmission Group:
• Napęd paskowy i jego komponenty: Nasze komponenty napędu paskowego w jakości pierwszego montażu są pierwszym wyborem dla profesjonalistów na całym świecie. Cechuje je gwarantowana jakość Continental.
• Narzędzia: Zróżnicowane narzędzia pomiarowe i montażowe ułatwiające pracę w warsztacie.
• Usługi dla warsztatów: 5-lat gwarancji, filmy szkoleniowe „Watch and Work”, Centrum Informacji o Produkcie PIC, szkolenia techniczne oraz wsparcie poprzez infolinię techniczną.

Dowiedz się więcej na www.continental-engineparts.com oraz kanale Youtube www.continental-ep.com/yt

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

ELRING

Elring oferuje kompleksowe portfolio uszczelnień, części serwisowych i uszczelniaczy spełniających wszystkie wymagania rynku motoryzacyjnego. Elring opracowuje i produkuje komponenty do silników, skrzyń biegów, układów wydechowych i alternatywnych technologii napędowych dla większości producentów samochodów i silników. Innowacje i profesjonalne umiejętności w zakresie oryginalnego wyposażenia stanowią podstawę dużej popularności i sukcesu na światowym rynku części zamiennych. „Elring - Das Original” - to znak towarowy wysokiej jakości, bezpieczeństwa, obsługi, dostępności i niezawodności.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

FEBI

Oferta obejmuje ponad 40 000 części zamiennych pozwalających na przeprowadzenie profesjonalnej naprawy popularnych marek i modeli samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, przyczep, naczep i samochodów dostawczych.
Marka wyspecjalizowana jest w elementach układu kierowniczego i zawieszenia, elementach metalowo-gumowych oraz podzespołach układu elektrycznego do samochodów osobowych i użytkowych.

Priorytetami Febi są najwyższa jakość oraz obsługa klienta. Firma jest zarówno dostawcą jak i producentem, dlatego też odpowiednie standardy jakościowe Febi konsekwentnie dotyczą wszystkich części i usług, a w ofercie Febi znajdują się wyłącznie produkty o jakości OE. Gwarancją jest nie tylko rozbudowany system zarządzania jakością, ale również doświadczenie w zakresie produkcji.

W celu podkreślenia wysokich standardów jakościowych oferowanych produktów, febi zapewnia 3 letnią gwarancję producenta na wszystkie części zamienne. Febi Bilstein jest częścią działającej na arenie międzynarodowej Bilstein Group i dzięki temu części dostępne są na wszystkich rynkach. Przedsiębiorstwo Ferdinand Bilstein jest obecne w ponad 70 krajach dzięki własnym oddziałom lub starannie dobranym partnerom.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

MEYLE

Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1958 r. wiele się wydarzyło. Z eksportera zmieniliśmy się w producenta, który posiada własne zakłady produkcyjne i własną markę MEYLE. Części zamienne MEYLE można znaleźć w warsztatach w 120 krajach na wszystkich kontynentach. Przez 60 lat stale się rozwijaliśmy. Jednoosobowy zakład przekształcił się w przedsiębiorstwo średniej wielkości zatrudniające prawie 500 osób w samej tylko centrali w Hamburgu.

Branża motoryzacyjna i elektromobilność towarzyszyły założycielowi firmy od dziecka. Już ponad 100 lat temu jego dziadek Karl Louis Gaertner pracował nad napędem elektrycznym do dorożek i konstruował pojazdy. Wulf Gaertner jako pełen pasji kierowca rajdowy w Ameryce Południowej stanął przed wyzwaniem zdobycia wysokiej jakości części zamiennych do swojego samochodu, które w końcu sprowadził z Niemiec i tym samym położył kamień węgielny pod handel eksportowy.

Następnie doszło do przejęcia marki MEYLE w 1995 r., a kilka lat później nastąpiło otwarcie własnych zakładów produkcyjnych, w których do dziś produkuje się części do podwozi i układów kierowniczych oraz części gumowo-metalowe.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

SCHAEFFLER

Schaeffler to producent i sprzedawca części zamiennych i rozwiązań naprawczych w jakości OEM, działający na skalę światową. Pod markami LuK INA i FAG producent ten oferuje układy sprzęgieł, rozłączniki, części silnika i skrzyni biegów, a także części podwozia. Wszystkie komponenty są do siebie optymalnie dopasowane i umożliwiają szybką i profesjonalną wymianę.
Pod marką REPXPERT firma rozwinęła również kompleksowe usługi dla stacji paliw. W ich zakres wchodzą między innymi praktyczne warsztaty i szkolenia, akcje specjalne, dedykowany sprzęt serwisowy oraz specjalistyczna strona internetowa z informacjami o produktach, usługach i instrukcjach instalacji.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

MANN+HUMMEL

MANN-FILTER to marka filtrów premium na motoryzacyjnym rynku wtórny. Oferuje innowacyjne rozwiązania dla nowych, trudnych wymagań w zakresie filtracji. Jako oryginalne wyposażenie (żółto-zielone pudełko) dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych oraz w zastosowaniach terenowych: oryginalne produkty MANN-FILTER w jakości OE, cieszą się zaufaniem na całym świecie. Zawsze wybieraj oryginalny MANN-FILTER w 100% jakości OE.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

Valeo

Valeo Service to ekspercka część grupy Valeo, zajmująca się częściami zamiennymi do samochodów osobowych i pojazdów przemysłowych na rynkach całego świata. Priorytetem marki jest opieka nad pojazdami długo po opuszczeniu przez nie hali produkcyjnej.

Serwis Valeo zapewnia pełen zakres usług, w zakresie oryginalnych części zamiennych (OES) dla producentów oraz części zamiennych i akcesoriów dla niezależnego rynku części zamiennych (IAM).

Ekspertyza produktowa obejmuje: klimatyzację, chłodzenie i zarządzanie powietrzem oraz systemy: transmisji, elektryczne, wycieraczek i oświetlenia.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

SHELL

Shell jest międzynarodową firmą energetyczną specjalizującą się w eksploracji, produkcji, rafinacji i sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego oraz produkcji i sprzedaży chemikaliów. Korzysta z zaawansowanych technologii i stosuje innowacyjne podejście, aby pomóc budować zrównoważoną przyszłość energetyczną. Inwestuje również w energię, w tym ze źródeł niskoemisyjnych, takich jak wiatr i słońce; oraz nowe paliwa dla transportu, takie jak zaawansowane biopaliwa i wodór. Shell posiada światowej klasy łańcuch dostaw środków smarnych obejmujący 32 wytwórnie mieszanek, cztery wytwórnie olejów bazowych, dziesięć wytwórni smarów i sześć centrów magazynowania olejów bazowych GTL. Należą do nich marki takie jak Helix, Rimula, Rotella, Pennzoil, Spirax, Tellus, Omala i Gadus, które są najczęściej preferowanymi markami w swoich segmentach. Shell zatrudnia ponad 300 naukowców i inżynierów pracujących w wyspecjalizowanych centrach technicznych środków smarnych w USA, Chinach, Niemczech, Indiach i Japonii, zajmujących się badaniami i rozwojem środków smarnych i olejów. Shell Lubricants, jako numer jeden na świecie dostawca środków smarnych, dostarcza wiodące na rynku środki smarne konsumentom w ponad 100 krajach i wnosi światowej klasy wiedzę technologiczną do swoich produktów, oferując najlepsze receptury dla pojazdów. Shell Lubricants utrzymuje status wiodącego globalnego dostawcy gotowych środków smarnych zgodnie z edycją raportu Kline & Company Global Lubricants: Market Analysis and Assessment 2021. Shell Helix Ultra z technologią PurePlus to jedyny stosowany olej silnikowy przez Scuderia Ferrari, BMW Motorsport i Hyundai Motorsport.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

VARTA

Clarios to właściciel marki VARTA – największego na świecie producenta akumulatorów samochodowych i jednego z czołowych światowych dostawców części OE. Clarios oferuje szeroką gamę wysokiej jakości akumulatorów kwasowo-ołowiowych i litowo-jonowych, które zaspokoją potrzeby wszystkich typów pojazdów. 7 na 10 nowo wyprodukowanych pojazdów wyposażonych w system Start-Stop posiadających AGM jest wyposażonych w akumulator marki VARTA. Akumulatory marki VARTA są montowane w milionach samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli i przyczep kempingowych. Każdy produkt to efekt ciężkiej pracy i wieloletniego doświadczenia inżynierów. Są one tworzone z myślą o najwyższej wydajności dzięki opatentowanej technologii siatki PowerFrame® i ponad 100 parametrom procesu i produktu mierzonym podczas procesu produkcyjnego. Akumulatory VARTA pasują do całego szeregu marek aut: Audi, Bentley, BMW, Bugatti, Chevrolet, Chrysler, Citroën, Ferrari, Fiat Ford, GMC, Honda, Hyundai, Jaguar, Kia, Lamborghini, Land Rover, Maserati, Mercedes-Benz, Nissan, Opel Peugeot , Porsche, Renault, Seat, Skoda, Vauxhall, Volkswagen oraz Volvo.

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

NRF

NRF, czyli Nederlandse Radiateuren Fabriek, od prawie 100 lat jest wiodącym producentem i dostawcą produktów i rozwiązań chłodzących dla motoryzacyjnego rynku aftermarket, morskiego, kolejowego i przemysłowego.

Historia firmy sięga 1927 roku. Wówczas R. Bloksma senior założył Nederlandse Radiateuren Fabriek w Amsterdamie.

Fabryka skupiała się początkowo tylko na naprawie chłodnic, ale w 1930 roku NRF uruchomiła również własny dział produkcji.

Dzisiaj NRF to globalna sieć, którą tworzy 8 magazynów rozmieszczonych w strategicznych częściach Europy oraz ponad 11 500 artykułów w ofercie. Portfolio produktów jest wciąż rozwijane a dzięki wprowadzeniu do oferty czujników, NRF oferuje artykuły nie tylko dla chłodzenia silnika i klimatyzacji.

We własnych zakładach rozwojowych i badawczych firma nieustannie dokłada starań, aby upewnić się, że jej produkty są najwyższej jakości.

Ze względu na strategicznie zlokalizowane magazyny i centra obsługi klienta, NRF jest globalnym graczem na rynku wtórnym, ale również lokalnym partnerem. Każdego dnia, produkty NRF trafiają do klientów w ponad 80 krajach na całym świecie.

Facebook