Węgry triumfują trzeci rok z rzędu!

Międzynarodowy konkurs "Young Car Mechanic 2023" odbył się na Węgrzech, u zwycięzców poprzedniego finału, i podobnie jak w poprzednich latach, reprezentant tego kraju zdobył główną wygraną. O ile dwa zwycięstwa w konkursie o takiej skali można uznać za zbieg okoliczności, o tyle trzeci triumf wśród dziesięciu krajów każe się zastanowić, w czym tkwi sekret szkolnictwa zawodowego na Węgrzech, które zabiera punkty pozostałym państwom europejskim?

Konkurs Young Car Mechanic z perspektywy nauczycieli

Konkurs Young Car Mechanic z perspektywy nauczycieli

Czym byłby konkurs Young Car Mechanic, gdyby nie „narożnik”, czyli opiekunowie naszych uczestników, którzy trzymają pieczę nad jakością wiedzy młodych mechaników. O przygotowaniach do konkursu, poziomie nauczania i temacie pojazdów elektrycznych rozmawialiśmy z nauczycielami, których uczniowie brali udział w krajowym finale 7. edycji Young Car Mechanic.

Znamy zwycięzców 7. edycji krajowego finału Young Car Mechanic!

Znamy zwycięzców 7. edycji krajowego finału Young Car Mechanic!

Za nami 7. krajowy finał konkursu Young Car Mechanic! Uczestnicy polskiej edycji aż do ostatniego zadania rywalizowali o tytuł najlepszego młodego mechanika. Walka była wyrównana do ostatnich minut, a zwycięzcą okazał się Dominik Fic z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krakowie i to on będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym finale na Węgrzech.

Young Car Mechanic i Fundacja Inter Cars - razem wspieramy rozwój!

Young Car Mechanic i Fundacja Inter Cars - razem wspieramy rozwój!

Young Car Mechanic to konkurs stworzony dla młodych adeptów mechaniki samochodowej. Jest to już 7. Edycja konkursu, którego krajowy finał odbędzie się 20-21 maja 2023 roku. Poznaliśmy listę szkół, których uczniowie będą rywalizować o tytuł najlepszego młodego mechanika, a także gwarantowane nagrody. Warto wspomnieć, że nad projektem czuwa Fundacja Inter Cars, której misją jest wspieranie bezpiecznej i odpowiedzialnej mobilności.

Young Car Mechanic 2023 – ku zwycięstwu!

Young Car Mechanic 2023 – ku zwycięstwu!

Young Car Mechanic to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez motoryzacyjnych. Konkurs co roku wspierany jest przez czołowych dostawców i producentów części. Tegoroczna edycja to już 7. odsłona tego projektu! W maju poznamy najlepszego młodego mechanika 2023 roku w Polsce!

Wspieramy się i jesteśmy sobie potrzebni

Wspieramy się i jesteśmy sobie potrzebni

Dobra edukacja postrzegana jest przez społeczeństwo jako pierwszy krok do profesjonalnego biznesu. Zamawiając jakąkolwiek usługę, oczekujemy od osób, które ją wykonują, specjalistycznej wiedzy, znajomości rynku, doradztwa i profesjonalnej obsługi. Do tego XXI wiek to czas dynamicznych przemian technologicznych i rewolucyjnych rozwiązań. Co to oznacza dla szkół, nauczycieli i uczniów?

Young Car Mechanic 2022 -kto stanie na podium finału polskiego?

Young Car Mechanic 2022 -kto stanie na podium finału polskiego?

Tegoroczny konkurs Young Car Mechanic jest już szóstą odsłoną tego wydarzenia, a udział bierze w nim 10 państw europejskich: Bułgaria, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Ukraina, Słowacja, Rumunia i Chorwacja. Wspierają nas, jak co roku, firmy partnerskie: ZF, Bosch, Schaeffler, Febi, Elring, Meyle, Continental, Valeo, Filtron, Man Filter oraz Shell.

Young Car Mechanic 2022

Young Car Mechanic 2022

Za chwilę rusza Young Car Mechanic 2022 – kolejna edycja konkursu umiejętności i wiedzy dla młodych mechaników samochodowych – uczniów szkół branżowych i techników uczestniczących w Programie Młode Kadry realizowanym przez Inter Cars S.A. od 2012 roku.

Wyniki II etapu konkursu Young Car Mechanic

Wyniki II etapu konkursu Young Car Mechanic

Zakończyliśmy drugi etap konkursu Young Car Mechanic 2021. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie tym, którzy uzyskali wynik kwalifikujący ich do polskiego finału konkursu. Gratulacje składamy również na ręce nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do konkursu.

Facebook