Najczęściej zadawane pytania

Young Car Mechanic to międzynarodowy konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych. Jego głównym celem jest upowszechnianie wśród młodzieży pozytywnego wierunku zawodu mechanika samochodowego, wymiana doświadczeń i metod uczenia się oraz znalezienie młodych talentów w dziedzinie mechaniki i obsługi pojazdów samochodowych.

W maju 2019 roku odbył się w Polsce już trzeci międzynarodowy finał z udziałem przedstawicieli 7 krajów, w których działa Inter Cars. Jednak wiele krajów uczestniczących w konkursie ma znacznie dłuższe doświadczenia krajowe w organizowaniu konkursy niż te trzy lata.

W 2019 roku były to Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Węgry, Polska i Ukraina. W kolejnych międzynarodowych finałach pojawią się drużyny ze Słowacji i Chorwacji oraz potencjalnie innych państw, w których działa Inter Cars.

Konkurs od początku organizowany jest przez Inter Cars, największego i najbardziej wiarygodnego dostawcę części zamiennych do samochodów osobowych i użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej, wraz z kluczowymi dostawcami częci zamiennych.

Do współpracy przy organizowaniu konkursu zaprosiliśmy najważniejszych dostawców i ważne marki z branży motoryzacyjnej. Wśród naszych stałych partnerów są takie marki jak ZF-TRW, BOSCH, Schaeffler, Elring. VARTA i Hella, które wsparły również międzynarodowy finał 2019.

Taka okazja zdaża się raz w roku. A najlepsi uczestnicy - zwycięzcy konkursu przywożą do domu bardzo atrakcyjne nagrody. Polskie szkoły samochodowe mają dobrą reputację i już zdobyte czołowe miejsca w międzynarodowej rywalizacji. Dlaczego nie skorzystać z kolejnej szansy?

Z pewnością odniesie korzyści również Twoja szkoła i nauczyciel przygotowujący do zawodów. Każdy zawodnik reprezentuje nie tylko siebie, ale także swoich nauczycieli i szkołę, do której uczęszcza. Najlepsi z najlepszych uczestników międzynarodowych finałów otrzymują nagrody, które są rozdzielane między ucznia i nauczyciela. Twoja szkoła może w ten sposób pozyskać sprzęt lub ulepszyć swoje stanowiska szkoleniowe.

Przede wszystkim poznaj wszystkie szczegóły dotyczące naszego konkursu. Uważnie przejrzyj całą naszą witrynę. Zwróć szczególną uwagę na zasady i regulaminy. Porozmawiaj ze swoim nauczycielem i zmotywuj kolegów z klasy.

Skontaktuj się ze swoim nauczycielem przedmiotów zawodowych lub dyrektorem szkoły i poinformuj ich, że jesteś zainteresowany udziałem w konkursie Young Car Mechanic.

Komunikacja w języku angielskim bedzie dla Ciebie dodatkowym atutem. Zwycięzca polskiego finału będzie uczestniczył w miedzynarodowym finale z zagranicznymi kolegami. Zadania techniczne bedą oceniać zagraniczni sędziowie, również przedstawiciele międzynarodowych marek. Zadania będą przetłumaczone na języki ojczyste uczestników, ale językim komunikacji będzie angielski.

ORGANIZATORZY KONKURSU

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

PARTNERZY KRAJOWI

Facebook