Najczęściej zadawane pytania

Young Car Mechanic to międzynarodowy konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych. Jego głównym celem jest upowszechnianie wśród młodzieży pozytywnego wierunku zawodu mechanika samochodowego, wymiana doświadczeń i metod uczenia się oraz znalezienie młodych talentów w dziedzinie mechaniki i obsługi pojazdów samochodowych.

W maju 2019 roku odbył się w Polsce już trzeci międzynarodowy finał z udziałem przedstawicieli 7 krajów, w których działa Inter Cars. Jednak wiele krajów uczestniczących w konkursie ma znacznie dłuższe doświadczenia krajowe w organizowaniu konkursy niż te trzy lata.

W 2019 roku były to Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Węgry, Polska i Ukraina. W kolejnych międzynarodowych finałach pojawią się drużyny ze Słowacji i Chorwacji oraz potencjalnie innych państw, w których działa Inter Cars.

Konkurs od początku organizowany jest przez Inter Cars, największego i najbardziej wiarygodnego dostawcę części zamiennych do samochodów osobowych i użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej, wraz z kluczowymi dostawcami częci zamiennych.

Do współpracy przy organizowaniu konkursu zaprosiliśmy najważniejszych dostawców i ważne marki z branży motoryzacyjnej. Wśród naszych stałych partnerów są takie marki jak ZF-TRW, BOSCH, Schaeffler, Elring. VARTA i Hella, które wsparły również międzynarodowy finał 2019.

Taka okazja zdaża się raz w roku. A najlepsi uczestnicy - zwycięzcy konkursu przywożą do domu bardzo atrakcyjne nagrody. Polskie szkoły samochodowe mają dobrą reputację i już zdobyte czołowe miejsca w międzynarodowej rywalizacji. Dlaczego nie skorzystać z kolejnej szansy?

Z pewnością odniesie korzyści również Twoja szkoła i nauczyciel przygotowujący do zawodów. Każdy zawodnik reprezentuje nie tylko siebie, ale także swoich nauczycieli i szkołę, do której uczęszcza. Najlepsi z najlepszych uczestników międzynarodowych finałów otrzymują nagrody, które są rozdzielane między ucznia i nauczyciela. Twoja szkoła może w ten sposób pozyskać sprzęt lub ulepszyć swoje stanowiska szkoleniowe.

Przede wszystkim poznaj wszystkie szczegóły dotyczące naszego konkursu. Uważnie przejrzyj całą naszą witrynę. Zwróć szczególną uwagę na zasady i regulaminy. Porozmawiaj ze swoim nauczycielem i zmotywuj kolegów z klasy.

Skontaktuj się ze swoim nauczycielem przedmiotów zawodowych lub dyrektorem szkoły i poinformuj ich, że jesteś zainteresowany udziałem w konkursie Young Car Mechanic.

Komunikacja w języku angielskim bedzie dla Ciebie dodatkowym atutem. Zwycięzca polskiego finału będzie uczestniczył w miedzynarodowym finale z zagranicznymi kolegami. Zadania techniczne bedą oceniać zagraniczni sędziowie, również przedstawiciele międzynarodowych marek. Zadania będą przetłumaczone na języki ojczyste uczestników, ale językim komunikacji będzie angielski.

ORGANIZATORZY KONKURSU

PARTNERZY MIĘDZYNARODOWI

Facebook