Kolejna edycja konkursu Young Car Mechanic ruszyła!

Najnowsza edycja konkursu Young Car Mechanic wystartowała! To już VIII odsłona tego wydarzenia, które gromadzi młodych pasjonatów motoryzacji. Konkurs, który promuje wiedzę i umiejętności z zakresu mechaniki samochodowej, staje się coraz popularniejszy, przyciągając uczestników z 10 państw. Oto najważniejsze informacje na temat tegorocznej edycji.


Konkurs Young Car Mechanic, to wyjątkowa okazja dla młodych adeptów motoryzacji do wykazania się swoimi umiejętnościami i zdobycia cennego doświadczenia w zawodzie mechanika samochodowego. Tegoroczna, ósma już edycja, zapowiada się wyjątkowo interesująco. 

Jednym z najważniejszych aspektów konkursu jest promowanie zawodu mechanika samochodowego wśród młodych osób. W eliminacjach krajowych bierze udział aż 10 państw, co czyni Young Car Mechanic jednym z najbardziej prestiżowych konkursów motoryzacyjnych w regionie. Bułgaria, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja, Rumunia, Chorwacja i Grecja – to kraje, których przedstawiciele zmierzą się w rywalizacji podczas Finału Międzynarodowego, prezentując swoje umiejętności i wiedzę. 

Warto nadmienić, że w Polsce inicjatywa Young Car Mechanic wspierana jest przez program Młode Kadry. Dla uczestników tego programu możliwość wzięcia udziału w konkursie to dodatkowa wartość niosąca za sobą wartości edukacyjne i czystej, sportowej wręcz, rywalizacji. Z kolei dla dostawców to szansa na zaznajomienie młodych adeptów mechaniki samochodowej ze swoją marką i produktami. 

Zeszłoroczna edycja konkursu Young Car Mechanic była niewątpliwie sukcesem, przyciągając aż 3200 uczniów. To imponująca liczba, która świadczy o rosnącym zainteresowaniu młodych ludzi mechaniką samochodową oraz prestiżem konkursu.

Sam konkurs Young Car Mechanic podzielony jest na kilka etapów, co pozwala uczestnikom stopniowo rozwijać swoje umiejętności i rywalizować na coraz wyższym poziomie. Pierwszy etap to eliminacje, które odbywają się w każdym z uczestniczących państw. Następnie wyłaniani są finaliści, którzy przechodzą do finału krajowego, a stamtąd najlepsi uczniowie mają szansę na udział w finale międzynarodowym.

Szczególnym punktem tegorocznej edycji konkursu Young Car Mechanic jest finał międzynarodowy, który odbędzie się na Litwie. To wyjątkowa okazja dla finalistów do spotkania się i rywalizacji z rówieśnikami z innych krajów, a także do zdobycia cennych nagród i wyróżnień. Dla finalistów po konkursie zorganizowany jest również program edukacyjno-szkoleniowy „Winner Trip” w formie wycieczki, podczas której uczestnicy spędzają kilka dni w danym kraju zapoznając się bliżej z lokalną kulturą czy zgłębiając tajniki procesów logistycznych i produkcyjnych rynku aftermarket podczas zwiedzania fabryk i magazynów partnerów konkursu.

Nie można również zapomnieć o wsparciu partnerów konkursu, którzy odgrywają kluczową rolę w organizacji wydarzenia. Do grona partnerów dołączyła w tym roku firma NRF, poszerzając gremium uznanych marek takich jak ZF Aftermarket, Bosch, Schaeffler, Meyle, Shell, Febi Bilstein, Continental, Elring, Filtron, Varta i Valeo. Dzięki ich zaangażowaniu, uczestnicy konkursu mają dostęp do najnowszych technologii i produktów w dziedzinie motoryzacji, co tylko wzbogaca doświadczenie samych uczniów.

Tegoroczna edycja konkursu Young Car Mechanic zwiastuje wiele emocji i wyzwań. To nie tylko okazja do zdobycia cennego doświadczenia w zawodzie mechanika samochodowego, ale także możliwość poznania rówieśników z innych krajów i rozwoju pasji motoryzacyjnej. Dla wszystkich miłośników samochodów i techniki motoryzacyjnej to wydarzenie, którego nie można przegapić. 

Zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony konkursu na https://www.youngcarmechanic.pl/ oraz mediów społecznościowych, by być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi VIII edycji Young Car Mechanic!