Konkurs Young Car Mechanic zyskuje silne wsparcie – marka Delphi dołącza do grona partnerów!

Pozytywne zmiany w konkursie Young Car Mechanic. Do grona międzynarodowych partnerów dołącza Delphi – producent części zamiennych oferujący wysokiej jakości rozwiązania do układów paliwowych, zarządzania silnikiem i elektroniką pojazdu.


Nadchodzi 8. edycja Young Car Mechanic!

Delphi wnosząc swoje bogate motoryzacyjne know-how zapewni jeszcze szerszą i bardziej szczegółową paletę wiedzy i doświadczenia, z której uczestnicy będą mogli czerpać pełnymi garściami.

To ważne, ponieważ ideą, przyświecającą konkursowi, jest promowanie zawodu mechanika samochodowego wśród uczniów szkół technicznych oraz ogólnokształcących ze specjalistycznymi profilami. Dołączenie do grona partnerów wiodącej światowej marki, może pomóc osiągnąć ten cel.

Na rangę jednego z największych konkursów tego typu w Europie składa się obecnie 10 państw, w których organizowane są krajowe finały. Zwycięzcy z poszczególnych państw spotykają się w Finale Międzynarodowym, by zmierzyć się o tytuł najlepszego młodego mechanika roku 2024.

Szerokie grono partnerów stanowią już w tej chwili Bosch, Continental, Elring, Febi, Filtron, Meyle, NRF, Schaeffler, Shell, Valeo, Varta i ZF Aftermarket. Do tego znamienitego towarzystwa dołącza teraz także Delphi.

- Zawsze staramy się dobierać możliwie najbardziej kompetentnych partnerów, którzy wchodząc do konkursu Young Car Mechanic wnoszą ze sobą jakość. Poprzez dołączenie marki Delphi do tego grona udowadniamy, że trzymamy się wyznaczonych założeń. Wierzę, że dzięki temu jesteśmy w stanie z roku na rok podnosić poziom jakości konkursu i zapewnić uczestnikom jeszcze więcej możliwości rozwojumówi Armands Umbraško, lider i koordynator projektu Young Car Mechanic.

- Szczególnie zależy nam na rozwijaniu i wspieraniu młodych talentów w dziedzinie mechaniki samochodowej. Wiemy, że inicjatywy takie jak Young Car Mechanic są doskonałą okazją do promowania edukacji technicznej, inspirowania pasji oraz wspierania przyszłych specjalistów branżowych. Wspierając Young Car Mechanic chcemy aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości zawodowej młodych ludzi, dostarczając im środków i możliwości do rozwijania swoich umiejętności oraz zdobywania doświadczenia praktycznego. To dla nas możliwość do budowania mostów między teorią a praktyką, a także do angażowania się w rozwój kompetencji zawodowych, które są kluczowe w branży motoryzacyjnej mówi Tomasz Hurt, Technical Manager Delphi.

Więcej o konkursie Young Car Mechanic:

Znamy zwycięzców 7. edycji krajowego finału Young Car Mechanic!

Konkurs Young Car Mechanic z perspektywy nauczycieli

Rozmowa z Armandsem Umbraško, liderem i koordynatorem projektu Young Car Mechanic