Międzynarodowy Finał konkursu Young Car Mechanic 2024!

W dniach 17-21 czerwca 2024 roku w Wilnie, na Litwie, odbędzie się międzynarodowy finał konkursu Young Car Mechanic, organizowanego wspólnie z partnerami przez Inter Cars. W tym prestiżowym wydarzeniu wezmą udział uczniowie z 102 krajów – to elita wśród młodych adeptów naprawy pojazdów.


W tym roku w Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic wezmą udział uczniowie z 10 państw. Bułgaria, Estonia, Chorwacja, Grecja, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Rumunia, Słowacja – to kraje, z których pochodzą tegoroczni finaliści. Każdy z nich to najlepszy młody mechanik, który udowodnił swój talent i zwyciężył w finale krajowym. 

O konkursie

Young Car Mechanic to konkurs dedykowany młodym, utalentowanym mechanikom samochodowym, który ma na celu promowanie zawodu oraz rozwijanie umiejętności praktycznych i teoretycznych uczestników. W tym roku do rywalizacji stanęło ponad 8200 uczniów z 460 szkół technicznych. Łączna pula nagród w konkursie wynosi aż 75 000 euro, które zostaną rozdzielone między uczniów, nauczycieli oraz szkoły. Największa liczba uczniów zarejestrowała się w Grecji, Polsce i Słowacji.  

Pełna lista uczestników międzynarodowego finału Young Car Mechanic 2024:

  • Egīls Ausēj – Łotwa
  • Luboslav Raykov – Bułgaria
  • Sebastijonas Benediktas Čečkauskas – Litwa
  • Béla Bendegúz Göböly – Węgry
  • Viktor Vugrinčić – Chorwacja
  • Tsitsis Argiris – Grecja
  • Dušan Zavaterník - Słowacja
  • Bogdan Aldea – Rumunia
  • Kristjan Sula – Estonia
  • Oliwer Jeger – Polska

Warto podkreślić, że tegoroczny finał ma również wymiar charytatywny. Organizatorzy chcą w ten sposób podkreślić znaczenie społecznej odpowiedzialności i roli zawodu mechanika samochodowego. 

- Przygotowaliśmy dla uczestników konkursu małą niespodziankę. Nie chcę na razie zdradzać zbyt wiele, ale jestem głęboko przekonany, że nasza inicjatywa przypadnie im do gustu. Jest to akcja stricte charytatywna. Jako Inter Cars uważamy, że mechanik to zawód potrzebny w społeczeństwie, a jego praca ma ogromny wpływ na ludzi i ich bezpieczeństwo. Nasz konkursu promuje taką filozofię wśród młodych uczniów, nadając ton dla całej branży. Więcej będę mógł zdradzić po Międzynarodowym Finale, czyli już niedługo – mówi Armands Umbrasko, menadżer projektu. 

Partnerzy inicjatywy

Organizację konkursu wspierają renomowane firmy z branży motoryzacyjnej, takie jak: ZF Group, Bosch, Schaeffler, Meyle, Shell, febi, Continental, Elring, Filtron, Varta, Valeo, NRF, Milwaukee, Delphi oraz MotoRemo.

Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronach youngcarmechanic.pl oraz youngcarmechanic.com.