V krajowy konkurs Young Car Mechanic dobiegł końca. W dniach 22-23 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars dziesięciu uczniów rywalizowało o tytuł najlepszego Młodego Mechanika roku 2021. Kto zwyciężył i co to oznacza?


Po raz piąty!

To już piąta krajowa edycja konkursu Young Car Mechanic. Inicjatywa ta na stałe wpisała się w kalendarz branżowych wydarzeń i co roku przyciąga do siebie adeptów naprawy pojazdów, aby Ci mierzyli się o tytuł najlepszego Młodego Mechanika!

- Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy – te słowa są nam wyjątkowo bliskie. Konkurs Young Car Mechanic jest tego potwierdzeniem. Wspólnie z naszymi dostawcami, wiodącymi firmami z branży motoryzacyjnej wspieramy młodych mechaników w rozwoju ich pasji oraz dążeniu w realizacji własnych marzeń. Zarówno konkurs, jak i cały program „Młode Kadry” to wyjątkowo ważne przedsięwzięcia z punktu widzenia Inter Cars – mówi Filip Hryniewicki, Dyrektor Sprzedaży Inter Cars SA.

W związku z obecnie panującą sytuacją epidemiologiczną na świecie, organizatorzy konkursu zmuszeni zostali do przeprowadzenia całego przedsięwzięcia z zachowaniem najbardziej rygorystycznych procedur – najważniejsze było zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników! 

 

Najlepszy w kraju! 

Najlepszym Młodym Mechanikiem 2021 roku został Łukasz Pajor, reprezentujący Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu i to on będzie reprezentował Polskę podczas Finału Międzynarodowego. Tuż za nim uplasowali się Łukasz Duk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego oraz Łukasz Mazek z Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie. 

- Jestem ogromnie szczęśliwy z tego, że udało mi się zwyciężyć. To dla mnie ważne wyróżnienie, ale również i szansa. Jestem przekonany, że zwycięstwo w konkursie krajowym będzie miało ogromne przełożenie na rozwój kariery. Zrobię, co w mojej mocy, żeby godnie reprezentować nasz kraj podczas finału międzynarodowego – mówił tuż po zwycięstwie Łukasz Pajor, najlepszy Młody Mechanik roku 2021 w Polsce.

- To bardzo ważne, aby młodzi ludzie mogli pielęgnować swoje pasje i rozwijać umiejętności. Firma Inter Cars doskonale to rozumie i wspiera nas w naszej codziennej pracy, abyśmy mogli pomagać uczniom w rozwoju ich kariery. To, jak będzie wyglądała nasza branża, w dużej mierze zależy od tego, jak będziemy dbali o tych młodych ludzi – przekonywał Jarosław Adamczyk, nauczyciel Zwycięzcy V Krajowego Konkursu Young Car Mechanic. 

Wsparcie silnych partnerów

Organizacja całego konkursu nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie firm, którym, podobnie jak Inter Cars, zależy na rozwoju młodych kadr w branży motoryzacyjnej. I tak Partnerami Strategicznymi finału krajowego były firmy: Bosch, Castrol, ContiTech, Elring, Febi, Man+Hummel, Meyle, Motoremo, Schefler, Valeo, ZF Aftermarket oraz unijny program ERASMUS+

 

O konkursie 

Young Car Mechanic to międzynarodowy konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych. Jego głównym celem jest upowszechnianie wśród młodzieży pozytywnego wizerunku zawodu mechanika samochodowego, wymiana doświadczeń i metod uczenia się oraz znalezienie młodych talentów w dziedzinie mechaniki i obsługi samochodów.

Do udziału w rywalizacji zaproszono uczniów uczęszczających do placówek ponadpodstawowych, współpracujących z Inter Cars w ramach programu „Młode Kadry”.